Ortakların Sahadan Uzaklaşması

Her kuluçka firma, günün sonunda büyük olmak için çalışır. Şirket büyüdükçe kadro genişler, ortaklar yönetim kadrolarında değişik görevler alarak sağa sola dağılırlar. Bir süre sonra ise bazı ortaklar tamamen tası tarağı toplayıp başka yatırımlarının peşinden koşmaya başlarlar.

Kuluçka şirketlerin tercih edilmesindeki en büyük sebep, işlerini aşkla yapmalarıdır. Bunun da temel nedeni ortakların işleri bizzat yapıyor olmasıdır. Şu bir gerçek ki hiçbir çalışan ortak gibi çalışmaz, çalışamaz. Onlardan böyle birşey beklemek hem haksızlık hem de gerçekliğe aykırı olur. Çünkü şirket sizindir, karı size kaldığı gibi emeği de size kalmalıdır.

Ortaklar sahadan uzaklaştıkça, işler daha çok çalışanların eliyle görülmeye başlandıkça müşteri memnuniyeti düşmeye başlar. İşte bu nedenle kurumsallaşmamış şirketlerde ortakların saha operasyonlarından uzaklaşması şirket için çok büyük bir tehdittir. Ortaklar artık saha işlerini terketmeyi planlıyorlarsa, bu planın öncesinde kurumsallaşma planları yapmalı ve bunu uygulamaya koymalıdırlar. Kurumsallaşmayı başardıktan sonra artık sahadan emniyetle uzaklaşabilirler.

Reklamlar

Ortakların Sahadan Uzaklaşması” üzerine bir yorum

  1. Çok doğru bir tespit, altına imzamı atarım. Her şirketime söylediğim de budur. Bu aynı zamanda kurumsallaşmaya bahsedilen kadroların ön ayak olması ve hatta onların gerçekleştirmesi gerektiğini de göstermektedir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s